הרמת סינוס

הרמת סינוס

הסינוס תופס נפח גדול מהמקסילה, עם איבוד השיניים חל איבוד נפח בעצם האלוואולרית, בנוסף לזה לפעמים עם איבוד השיניים העליונות האחוריות הסינוס גדל.

סינוס מקסילרי :

נקרא גם אנטרום | מערות האף, הוא חלל אוויר הממוקם בעצם המקסילרית לטרלית לאף ואינפריורית לרצפת העין ומעל השיניים העליונות האחוריות. הסינוס מוקף בפנים ע”י ממברנה הנקראת  “Schneiderian Membrane”.

הסינוס תופס נפח גדול מהמקסילה, עם איבוד השיניים חל איבוד נפח בעצם האלוואולרית, בנוסף לזה לפעמים עם איבוד השיניים העליונות האחוריות הסינוס גדל למטה על חשבון העצם האלוואולרית ובכך הוא מדקק אותה. שתלים דנטליים מקבלים יציבות מהעצם הסובבת אותם, במידה וגובה העצם האלוואולרית מתחת לרצפת הסינוס אינו מספק לפרוצדורת החדרת שתלים דנטליים באיזור יהיה צורך בביצוע הרמת סינוס סגורה או הרמת סינוס פתוחה בהתאם למקרה (אוגמנטציה של רצפת הסינוס).

הרמת סינוס הראשונה בוצעה בשנת 1974.

הרמת סינוס סגורה :

היא השיטה הדורשת פחות הוספה של עצם. בזמן ההכנה להחדרת שתל בלסת העליונה מתחת לסינוס המקסילרי, הרופא מחורר את רצפת הסינוס ומחדיר דרך הפתח שבבי עצם(או תחליפי עצם) שמרים את הממברנה של הסינוס ומביא להגדלת המימד האנכי של העצם שאפשר להחדיר לתוכה את השתל.                                                                                                                                                                                                                  

הרמת סינוס פתוחה :                                                                                                                     

היא השיטה הדורשת הוספה מרובה של עצם, מבוצעת ע”י פתיחת חלון בקיר הלטרלי של הסינוס, החדרת שבבי עצם(או תחליפי עצם) בין רצפת הסינוס לממברנה המצפה אותו מבפנים.

רוצים לשמוע עוד על הרמת סינוס?

נשמח להיפגש ולהעניק לך את כל המידע הנדרש

קביעת פגישת ייעוץ

פנייתך התקבלה

קיבלנו את הפנייה שלך, אחד מנציגי המרפאה יחזור אליך בזמן הקרוב, תודה!